Wraz z ponad 4,8 mln uczniów w całym kraju, przy udziale prawie 470 tys. nauczycieli i pracowników oświaty z ponad 24 tys. przedszkoli, szkół oraz placówek oświatowych w ramach akcji "Rekord Dla Niepodległej" ogłoszonej przez Minister Edukacji Narodowej Panią Annę Zalewską uczniowie Szkoły Podstawowej w Reptowie i w Kobylance wraz z wychowankami Przedszkola Publicznego Fundacji Szczecińska wspólnie bili rekord dla Niepodległej.

Równo o godzinie 11:11 w auli naszej Szkoły zebrali się wszyscy uczniowie naszych dwóch Szkół, towarzyszyli im ich najmłodsi koledzy i koleżanki z Przedszkola. Po wprowadzeniu sztandarów i przyjęciu postawy zasadniczej przy akompaniamencie pianina wszyscy jak jeden zaczeliśmy śpiewać nasz Hymn Państwowy. Było to niezwykłe jego wyonanie, bo wiedzieliśmy, że cała Polska w tym samym czasie śpiewa z nami nasz Hymn ku chwale Niepodległej Ojczyzny.

Po odśpiewaniu Hymnu odbył się apel poświęcony setnej rocznicy odzskania Niepodległości. Zachęcamy do obejrzenia krótkiego filmu z tego wydarzenia oraz zdjęć.

" scrolling="no" src="https://youtu.be/pHSKCmKdpU0" width="560">

10 listopada 2018r. 10 listopada 2018r. 30 3454 Drukuj