W ramach konkursu „Baw się i ucz!  Świetlica szkolna przyjazna uczniowi”  wychowawca świetlicy wraz z uczniami zorganizował przedstawienie teatralne  pod tytułem „ Stragan”.  W przedstawieniu teatralnym udział wzięły  dzieci  z klas II i III.  Spektakl opierał się na wierszu Jana Brzechwy pod tytułem  „Na straganie ” oraz „W warzywniaku”  z książki E.Lekan  ”Zabawy z tekstem”.  Scenografię  stanowił stragan,  którego tworzenie przyniosło wychowankom wiele zabawy. Z pieczołowitością dzieci ozdabiały  zgromadzone kartony, malowały je i ozdabiały wykonanymi z bibuły warzywami i owocami. Również malowały naszkicowane przez nauczyciela warzywa, jako element stroju (w prace włączyli się też starsi uczniowie).

W spektaklu zaprezentowano piosenki „ Burak i cebula” oraz „Jarzynowy wóz”,  do których przygotowano elementy choreografii . Mali aktorzy  pięknie wcielili się w powierzone im role wzbudzając w oglądających wiele emocji.  Wystąpienie okazało się miłą niespodzianką gwiazdkową dla przedszkolaków.

Przygotowanie przedstawienia okazało się niemałym wyzwaniem. Czasami trudno było zrobić próbę tak, aby wszyscy chętni na niej byli.  Jednak ostatecznie okazało się, że uczniowie potrafią pracować w zespole.  Dobrze  wykorzystali wskazówki uzyskane na próbach oraz zaprezentowali własne zdolności. Niektórzy okazali się być znakomitymi organizatorami (ustawienie scenografii, włączanie muzyki).  Praca nad całym przedstawieniem była dla dzieci ciekawym projektem.

Z występu sporządzono nagranie, które zostanie umieszczone na stronie szkoły.

15 stycznia 2017r. 01 lipca 2017r. 32 2593 Drukuj