W ramach obchodów  V Szkolnego Dnia Mózgu w Liceum Ogólnokształcącym nr 12 w Szczecinie odbył się konkurs pt. „Budowa i funkcjonowanie organizmu człowieka ze szczególnym uwzględnieniem układu nerwowego oraz narządów zmysłów”.

Szkolna drużyna w składzie:

Weronika Suchta kl. 8,

Aleksandra Sznycer kl. 8,

Mateusz Mateja kl. 8,

Radosław Łobodziński kl. IIIB,

wspaniale zaprezentowała swoje wiadomości i umiejętności!

Ola Sznycer zajęła II miejsce wśród uczniów szkół podstawowych województwa zachodniopomorskiego.

W LO nr 12 powitał nas uczeń tej szkoły, absolwent Gimnazjum w Reptowie – Michał Piątkowski, który dwa lata temu również reprezentował nas w konkursie o budowie układu nerwowego i jego funkcjonowaniu.

Uczestnicy konkursu wzięli udział w konferencji naukowej, w ramach której wysłuchali wykładów:

Kod mózgu – czyli sposoby przekazywania informacji w układzie nerwowym - dr inż. Adam Lepczyński

Histologia centralnego układu nerwowego – dr n.med. Ewa Siwiec

17 marca 2019r. 17 marca 2019r. 32 3227 Drukuj