Konkurs „Bezpieczna droga do szkoły” organizowany przez stargardzką komendę policji skierowany był do uczniów szkół podstawowych klas od I do III z terenu powiatu stargardzkiego.

W konkursie  udział wzięło 59 uczniów, wśród których wyłoniono trzech zwycięzców:

• miejsce III zajęła Stefania Gryziecka z kl.1

Zadaniem uczniów było przygotowanie pracy w formie rysunku na temat bezpieczeństwa. Główną tematyką konkursu były zagrożenia związane z życiem i zdrowiem niechronionych uczestników ruchu drogowego podczas jesieni i zimy, a także sposoby unikania niebezpiecznych sytuacji przez dzieci związanych z ruchem drogowym (używanie elementów odblaskowych, kamizelek odblaskowych, prawidłowe wyposażenie jednośladów).

Nasi uczniowie nie tylko znają powyższe zasady ,ale potrafią je również pięknie przełożyć na język plastyki.

26 lutego 2019r. 04 marca 2019r. 30 1233 Drukuj