Jeden grosz znaczy niewiele, ale „Góra grosza” jest największa na świecie.

Po raz kolejny nasza szkoła uczestniczyła w ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza” organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom. To była już XVI edycja, a cel Góry Grosza pozostaje niezmienny – pomoc dzieciom, które z różnych przyczyn nie mogą wychowywać się we własnym domu rodzinnym.

Akcję zbiórki monet przeprowadzili uczniowie kl. VI. Nad sprawnym przebiegiem przedsięwzięcia czuwała wychowawczyni klasy pani Aldona Wrońska- Wołczyk.

W tym roku udało nam się zebrać 702 zł 09 gr.

Pokazało to, że nie jesteśmy obojętni na cudze nieszczęście, potrafimy się integrować we wspólnym działaniu i dzielić z innymi. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do naszej akcji i pomogli usypać naszą „Górę Grosza „ – górę serc i życzliwości.

29 stycznia 2016r. 16 lutego 2016r. 32 3127 Drukuj