Dnia 1 września aula naszej szkoły zgromadziła uczniów, rodziców, pracowników oraz wyjątkowych gości. Powitaliśmy:

Proboszcza Parafii Reptowo księdza Pawła Ostrowskiego,
Pana Mirosława Przysiwka – Wójta Gminy Kobylanka ze współpracownikami,
Panią Czesławę Grabowską – Radną Gminy oraz sołtysa wsi Cisewo,
Panią Danutę Głodała – sołtys wsi Motaniec,
Pana Zbigniewa Drohomireckiego – sołtysa wsi Niedźwiedź
oraz gościła u nas Pani Grażyna Flejta wicedyrektor Zespołu Szkół numer 2 ze Szczecina.

Wrzesień kojarzy się wszystkim z zakończeniem wakacji i rozpoczęciem roku szkolnego. Nie zawsze dzień pierwszego września był dniem tak radosnym, jak dzisiejszy. Jakże inny był pierwszy września 76 lat temu. Pierwszego września 1939 roku o godzinie 4:45 deszcz ognia zalał Polskę. Rok 1939 został wpisany do kalendarza jako data kolejnej, powolnej i męczeńskiej śmierci Polski. W 76. rocznicę wybuchu II wojny światowej złożyliśmy hołd wszystkim ofiarom tej wojny, dzięki którym żyjemy dziś w wolnej Polsce. Uczciliśmy ich pamięć minutą ciszy.

Część artystyczną pod kierunkiem Pani Jolanty Marciniak  przygotowali uczniowie gimnazjum i klasy IV szkoły podstawowej.

Podczas swojego wystąpienia Pan Mirosław Przysiwek – Wójt Gminy Kobylanka przedstawił zebranym Pana Mariusza Dubojskiego jako nowo powołanego Dyrektora Zespołu Szkół Publicznych w Reptowie.

Przybyli goście w ciepłych słowach zwracali się do wszystkich zebranych, szczególnie ciepło zaś tych, którzy rozpoczynają naukę w naszej szkole.

Życzymy wszystkim zapału i powodzenia w nowym roku szkolnym!

28 grudnia 2015r. 29 sierpnia 2022r. 30 2965 Drukuj