Anna Sakowicz – absolwentka filologii polskiej, filozofii i edukacji filozoficznej na Uniwersytecie  Szczecińskim oraz edytorstwa współczesnego na Uniwersytecie im. kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Uwielbia wędrówki po meandrach literatury, czarny humor oraz  zabawę konwencją literacką. Mieszka w Starogardzie Gdańskim. Publikowała artykuły w prasie pedagogicznej. Prowadzi dwa blogi: www.kuradomowa.blogujaca.pl i www.anna-sakowicz.blog.pl. To wersja oficjalna, a dla nas to pani Ania, niegdyś "nasza" nauczycielka, ukochana polonistka.

Dnia 21 października 2015 roku,  o godzinie 12:00, w szkole w Reptowie odbyło się spotkanie autorskie z panią Anną Sakowicz. Na spotkaniu zjawili się uczniowie klas gimnazjalnych, szkół podstawowych, nauczyciele oraz absolwenci szkoły.

Po powitaniu przez dyrektora, pana Mariusza Dubojskiego, nasz gość opowiedział o sobie, że mieszka w Starogardzie Gdańskim, ale pochodzi ze Stargardu Szczecińskiego. Pani Sakowicz jest pisarką, która debiutowała przed trzema laty zbiorem humoresek „Żółta tabletka” (fragment jednego z opowiadań mieliśmy okazję usłyszeć w wykonaniu autorki), do tej pory wydała dwie powieści: „Złodziejka marzeń” i „Szepty dzieciństwa”.  Po prezentacji fragmentu utworu pani Anna bardzo chętnie odpowiadała na pytania uczniów i absolwentów. Warto wspomnieć o wzorowym zachowaniu uczniów naszej szkoły. Zadawali dużo pytań , wiele dotyczyło pracy pisarza. Ten temat wzbudził szczególne zainteresowanie zebranych w auli uczestników spotkania.   Z kolei pani Anna Sakowicz dokonała pamiątkowego wpisu do kroniki biblioteki szkolnej. W podziękowaniu za spotkanie uczniowie wręczyli pisarce bukiet kwiatów i pamiątkowy dyplom, który pani Sakowicz obiecała powiesić w swoim gabinecie. Na zakończenie nasz gość rozdawał autografy, zebrani mieli możliwość nabycia książki jej autorstwa.

Spotkanie autorskie trwało dwie godziny i zakończyło się owocnie- uczniowie mogli spotkać się „na żywo” z pisarzem i zaspokoić swoją ciekawość na temat tego zawodu, a pani Anna Sakowicz- odwiedzić koleżanki i kolegów oraz  szkołę, w której uczyła przed kilku laty oraz spotkać się ze swoimi uczniami, dziś już absolwentami Zespołu Szkół Publicznych w Reptowie.

Autor:  Michał Piątkowski kl. II gimnazjalna

28 grudnia 2015r. 31 grudnia 2015r. 30 3373 Drukuj