KONKURS PLASTYCZNY DLA KLAS I-III Z OKAZJI 200 ROCZNICY KOMPOZYTORA

PT. „STAŚ  MONIUSZKO- TEŻ BYŁ DZIECKIEM”

7 marca 2019r. odbył się szkolny etap konkursu plastycznego, zorganizowanego przez Kuratorium Oświaty w Szczecinie i Akademię Sztuki w Szczecinie, pn. ,,Staś Moniuszko- też był dzieckiem".

W konkursie  wzięli udział uczniowie klasy III i chętni uczniowie z klasy I. Każdy uczestnik, po wejściu na salę ,wylosował numer stolika. Został zapoznany z autorem znanych oper XIX wieku oraz wysłuchał słynnych   utworów: „ Prząśniczki” i „Ten stary zegar”.

Dzieci wykonały prace do fragmentu książki Wandy Chotomskiej „Muzyka Pana Moniuszki”(kl.I) oraz Nadziei  Bruckiej  „Stanisław Moniuszko” (kl.III). Odważnie przystąpiły do niełatwego zadania i wykonały pastelami olejnymi  piękne prace.

Do etapu międzyszkolnego w Szczecinie Szkolna Komisja Konkursowa zakwalifikowała  prace  następujących uczniów:

Patrycja Ignor kl.1

Natalia Berent kl.1

Lukas Hausherr kl.3

Gratuluję wszystkim uczestnikom a laureatom życzę dalszych sukcesów i zakwalifikowania się do etapu wojewódzkiego.

09 kwietnia 2019r. 09 kwietnia 2019r. 32 1370 Drukuj