17 października uczniowie naszej szkoły wzięli udział w biciu rekordu GUINNESSA w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej przez jak największą liczbę osób.

O godzinie 12:00 w Auli Zespołu Szkół Publicznych w Reptowie przystąpiliśmy do tej wyjątkowej "lekcji" a polegała ona na jednoczesnym wykonywaniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej na 5 fantomach.  Lekcja miała na celu rozpropagowanie wiedzy na temat resuscytacji krążeniowo-oddechowej oraz nauczenie poprawnego wykonywania elementów resuscytacji: 30 uciśnięć klatki piersiowej oraz 2 wdechów ratowniczych. Całość przedsięwzięcia koordynowała pani Marzanna Flegel, uczniowie klasy Vi oraz klas gimnazjalnych z wielkim zapałem i zaangażowaniem ale w skupieniu wykonywali niezbędne czynności. Kazdy uczestnik odebrał na starcie specjalny bilet, który oddawał po zakończeniu całej akcji. Łącznie w biciu rekordu wzięło udział 50 uczniów naszej szkoły. Ważnym elementem było mierzenie czasu podczas bicia rekordu, oraz nadzór obserwatora z zewnątrz. Wspomagali nas rodzice jako mierzący czas oraz przedstawiciele Ochotniczej Straży Pożarnej z Reptowa. Za co serdecznie dziękujemy.

Pokazaliśmy na co nas stać i mamy wielką nadzieję, że wpiszemy się w ogólnopolski REKORD!!

15 października 2016r. 17 października 2016r. 30 3358 Drukuj