Hasło Dnia Ziemi 2018 jest motywem przewodnim święta na całym świecie.

Hasło Dnia Ziemi w 2018 roku brzmi: "End Plastic Pollution". Dotyczy ono walki z zanieczyszczeniem planety plastikowymi odpadami. Celem każdego Dnia Ziemi jest uświadomienie problemów związanych ze zmianami klimatu, przeludnieniem, wymieraniem gatunków czy brakiem wody w wielu częściach świata. Tego dnia promuje się działania na rzecz walki z zanieczyszczeniem środowiska i edukowanie ludzi na całym świecie, jak wielki problem stanowi zanieczyszczenie środowiska odpadami zrobionymi z tworzyw sztucznych.

Pamiętajmy, aby brać odpowiedzialność za zanieczyszczenie środowiska tworzywami sztucznymi nie tylko w Dzień Ziemi 2018. Można to robić poprzez m.in. ponowne wykorzystywanie i recykling opakowań wykonanych z tworzyw sztucznych, a także rezygnowanie lub ograniczanie korzystania z plastikowych opakowań, gdy mamy taką możliwość.

Chroń Ziemię przez cały rok!

19 maja uczniowie klas 5-6 szkoły podstawowej i klas gimnazjalnych wzięli udział w podsumowaniu szkolnych konkursów ekologicznych związanych tematycznie z obchodami  Światowego Dnia Ziemi. Z tej okazji członkowie koła przyrodniczego, pod opieką pani Anny Górniak, przygotowali wystawę plakatów oraz prac uczniów z klasy 4 przedstawiających formy ukształtowania powierzchni Ziemi.

Pani Dorota Śledziowska wraz uczniami przygotowała wystawę geologiczną prezentującą skały budujące skorupę ziemską.

Szkolny Konkurs Ekologiczny:

I miejsce – Aurelia Złota kl. 5

II miejsce – Karolina Berent kl. 5

III miejsce – Amelia Berent kl. 5

Konkurs „Wpływ rozwoju cywilizacji na zdrowie człowieka”:

I miejsce – Oliwia Setna kl. 7,

Radosław Łobodziński kl. IIB

II miejsce – Dominika Nowik kl. IIB,

Malwina Szczęsna kl. 7,

III miejsce – Weronika Suchta kl. 7

Klara Grabowska kl. 7

Paweł Suchta kl. III

Hubert Ostojak kl. III

Drużynowy Konkurs Plastyczny „Chroń Ziemię przez cały rok!”

I miejsce – kl. IIA: Zuzanna Cierocka, Kinga Gazda, Jessica Klotz

II miejsce – kl. IIB: Wiktoria Górka, Augustyna Więckowska, Justyna Stateczny

III miejsce – kl. 7: Klara Grabowska, Aleksandra Sznycer, Julia Kobuszewska, Weronika Suchta

Wszyscy uczestnicy udowodnili, że ochrona przyrody i postawy proekologiczne są im bliskie na co dzień.

Gratulujemy!

08 maja 2018r. 06 czerwca 2018r. 32 3494 Drukuj