Od września 2015 roku Biblioteka i Świetlica z naszej szkoły brała udział w ogólnopolskim konkursie na miejsce przyjazne uczniowi. W marcu przyszedł czas na ocenę i zasłużoną nagrodę.

Zdobyliśmy tytuł „Biblioteka przyjazna uczniowi”!

Miło nam poinformować, że nasza biblioteka zdobyła certyfikat "Biblioteki Przyjaznej Uczniowi" w Ogólnopolskim Konkursie organizowanym przez Studium Prawa Europejskiego. Aby zdobyć taki tytuł zadaniem biblioteki była realizacja zadań ujętych w regulaminem konkursu. Nasza biblioteka, za działalność otrzymała 100 punktów na 100 możliwych do zdobycia!!!

Zadania konkursowe realizowane były od 16.09.2016r. do 16.03.2017r. Wiele zadań będzie miało swoją dalszą kontynuację jak np. akcja „Czytanie łączy pokolenia”. Ogromne podziękowania dla wszystkich, którzy dołożyli cegiełkę do sukcesu biblioteki , a w szczególności:  p. Jolancie Marciniak, p. Katarzynie Lewandowskiej, p. Annie Kaszubskiej, p. Agnieszce Cieplucha oraz wspaniałym rodzicom i dziadkom, którzy czytając wprowadzali młodych czytelników w świat książek.

Drodzy czytelnicy ten sukces jest przede wszystkim Waszą zasługą bo czym byłaby biblioteka bez czytelników.  Wasze duże zaangażowanie w projekty ,częste odwiedziny w bibliotece oraz jakże cenne  rozmowy z Wami dały wiele inspiracji do podejmowania działań.

Biblioteka czeka na wszystkich uczniów każdy tu znajdzie coś dla siebie, a nauczyciel biblioteki służy zawsze radą i pomocą.

Nasza świetlica w okresie od 15.09.16r. do 15.03.17r. wykonywała zadania przewidziane regulaminem konkursu „Baw się i ucz! Świetlica szkolna przyjazna uczniowi” zorganizowanego przez Studium prawa Europejskiego  w Warszawie.

Celem konkursu było zaprezentowanie świetlicy szkolnej jako miejsca do nauki ale również i zabawy, a warunkiem otrzymania tytułu i dyplomu uzyskanie co najmniej 80 punktów z 10 zadań. My uzyskaliśmy 100 % punktów za wykonanie przewidzianych konkursem zadań dla uczniów i nauczyciela. Szczególnie dumni jesteśmy z konkursu recytatorskiego pod hasłem „Zoo”, tygodnia Harrego Pottera, konkursu plastycznego „Polska Złota Jesień”, oraz podjętych zadań związanych ze zdrowiem, bezpieczeństwem w Internecie i rolą świetlicy. Niemałym sukcesem było też przygotowanie teatrzyku dla przedszkolaków pt. „Stragan”.

11 kwietnia 2017r. 01 lipca 2017r. 30 3606 Drukuj