21 marca 2019 roku reprezentanci naszej Gminy - Korneliusz Janeczek (SP Reptowo) i Kamil Wolański (SP Kobylanka) brali udział w kolejnej już edycji ogólnopolskiego turnieju wiedzy o straży pożarnej.

Nasi uczniowie zmagali się z pytaniami związanymi z funkcjonowaniem straży, specyfiką sprzętu i działań jakie prowadzą na co dzień strażacy. Pytań było 30. Na rozwiązanie testu uczniowie mieli 45 minut. Po rozwiązanym teście przyszedł czas na zapoznanie się z nowym wozem bojowym, jaki zakupiło OSP w Dolicach, jest to średni samochód ratowniczo-gaśniczy - GBA 3/16 na podwoziu Volvo FL 280.

Niestety nie udało się naszym reprezentantom zdobyć miejsc na podium, ale i tak wykazali się wyjątkową wiedzą z zakresu pożarnictwa i już dziś im gratulujemy, jednocześnie życząc dalszych sukcesów.

22 marca 2019r. 22 marca 2019r. 30 1867 Drukuj