Trwa październik, który już od wielu lat uznawany jest na całym świecie za miesiąc świadomości raka piersi (ang. Breast Cancer Awareness Month). W tym szczególnym okresie podejmuje się tematy związane z profilaktyką, diagnostyką oraz nowoczesnym leczeniem nowotworów piersi.

Samorząd Uczniowski oraz członkowie Koła Przyrodniczego z kl. 6 przygotowali akcję promocyjną, mającą na cele rozpowszechnianie wiedzy na temat profilaktyki zachorowań na raka piersi.

Uczennice kl. IIA: Klaudia Sałata, Dominika Zengota, Kinga Gazda, Gabriela Klimczak, Marta Jarzębska, Jessica Klotz oraz kl. 6: Amelia Karwel i Nadia Madsen przygotowały pakiety informacyjne dotyczące zapobiegania nowotworom. Zachęcały panie nauczycielki do troski o swoje zdrowie i do systematycznych badań profilaktycznych.

Wcześnie wykryty nowotwór piersi najczęściej jest całkowicie wyleczalny. Pamiętajmy o badaniach profilaktycznych – nasze życie jest tego warte!

28 października 2017r. 28 października 2017r. 32 3827 Drukuj