24 kwietnia 2016 roku przedstawiciele naszej szkoły uczestniczyli w uroczystościach pogrzebowych majora Zygmunta Szendzielarza "Łupaszki", który w dniu pogrzebu został awansowany do stopnia podpułkownika.

Po 65 latach, wyklęty z nakazu sowieckich okupantów, zamordowany przez zdrajców narodu, major Zygmunt Szendzielarz “Łupaszka”, spoczął w poświęconej ziemi na wojskowym cmentarzu powązkowskim w Warszawie. W uroczystościach brał udział Prezydent RP Pan Andrzej Duda oraz Minister Obrony Narodowej Pan Antoni Macierewicz.

Szczątki Pana Pułkownika, zgodnie z wojskowym ceremoniałem, w uroczystym kondukcie składającym się z grup rekonstrukcyjnych, pocztów sztandarowych i przedstawicieli władz zostały przewiezione na lawecie ulicami Warszawy.

Naszą Gminę reprezentowali uczniowie ZSP w Reptowie wraz z dyrektorem, grupa paramilitarna młodzieży z terenu Gminy oraz przedstawiciele mieszkańców. Było to wysoce ważne wydarzenie w powojennej historii naszego kraju, które przepełnione było patriotycznym duchem.

04 maja 2016r. 04 maja 2016r. 30 2982 Drukuj