XXIII Turniej  Przyrodniczy „Niebieski korytarz  Iny”

W dniu 24 kwietnia 2018 r, z okazji obchodów Światowego Dnia Ziemi, uczniowie klasy III gimnazjum wzięli udział w XXIII Turnieju  Przyrodniczym „Niebieski korytarz  Iny”, zorganizowanym przez Zespół Szkół nr 5 w Stargardzie.

Drużyna w składzie: Hubert Ostojak, Eryk Potyrała, Mateusz Szczęsny, Robert Waszczeniuk, nie miała łatwego zadania. Zawodnicy musieli wykazać się znajomością funkcjonowania ekosystemu rzecznego, znać sposoby udrażniania koryta rzeki w celu umożliwienia wędrówki organizmom żywym.

Niezbędna była umiejętność rozpoznawania ryb występujących  w dorzeczu rzeki Iny, roślin chronionych na terenie dorzecza oraz umiejętności plastyczne J.

Reprezentanci naszej szkoły doskonale współpracowali w grupie, zaprezentowali wysoki poziom wiadomości i umiejętności. W klasyfikacji końcowej drużyna zajęła II miejsce.

Gratulujemy serdecznie!

07 maja 2018r. 07 maja 2018r. 32 1872 Drukuj