15. stycznia rozpoczynają się ferie zimowe. Potrwają do 26. stycznia. W tym czasie życzymy naszym Uczniom dobrej pogody i co za tym idzie dobrej zabawy.

Aby podróż była bezpieczna należy pamiętać o kilku podstawowych zasadach:

1. Przed wyjazdem dziecka na ferie lub wycieczkę, warto ustalić, kto i gdzie organizuje jego wyjazd i pobyt.

2. Dowiedzmy się też, czy ktoś ze znajomych korzystał już z usług wybranego przewoźnika lub biura podróży. Sprawdźmy, jak długo firma działa na rynku oraz jakimi dysponuje pojazdami. Warto również zapoznać się z opiniami na wybranym forum internetowym. Niska cena oferty wypoczynku może skazać nasze dziecko na niewygodną podróż starym autokarem, bez pewności, że bezpiecznie dotrze do celu.

3. Dobrze jest też, jeśli ustalimy, ilu jedzie z dziećmi opiekunów i wychowawców oraz czy mają odpowiednie kwalifikacje. Zgodnie z przepisami, liczba uczestników wypoczynku pozostających pod opieką jednego wychowawcy nie może przekraczać 20 osób. W przypadku dzieci do 10 roku życia, jeden wychowawca może opiekować się grupą nie większą niż 15 osób. Liczba uczestników wypoczynku pozostających pod opieką jednego wychowawcy ulega zmniejszeniu, jeżeli uczestnikami są dzieci i młodzież niepełnosprawna wymagająca stałej opieki lub pomocy.

4. Warto też wiedzieć, jaki jest program pobytu i czy jest on zgodny z naszymi (i dziecka) oczekiwaniami.

Dodatkowe informacje dostępne sa na stronie Kuratorium Oświaty w Szczecinie - TUTAJ

09 stycznia 2018r. 01 lutego 2018r. 30 2154 Drukuj