26 lutego klasa III wraz z wychowawczynią i panią z biblioteki gościła w Stargardzkim Centrum Kultury na musicalu „Co w trawie piszczy”.

Było to przedstawienie dydaktyczno-profilaktyczne  gdzie w pięknej scenerii i przy pomocy aktorów przebranych za owady dzieci przyswoiły sobie podstawowe informacje ze świata owadów. Fantastyczne  przygody mieszkańców łąki, zwroty akcji połączone ze znakomitym humorem uczyły widzów jak ważna w życiu jest tolerancja. Pokazały, że chociaż wszyscy tak bardzo się od siebie różnią, to tylko wspólnymi siłami mogą pokonać wszelkie trudności i dokonać czegoś naprawdę wielkiego.  Pomysłowe kostiumy, dowcipny scenariusz, poruszająca muzyka oraz wyraźna myśl i morał płynący z widowiska to z pewnością były największe walory przedstawienia, które zachwyciły widzów.

Uczniów klasy trzeciej czeka teraz następne zadanie – wyszukanie w bibliotece szkolnej książek dotyczących owadów  i życia w magicznej krainie jakim jest łąka.

03 marca 2019r. 04 marca 2019r. 30 1940 Drukuj