„CZYTAMY RAZEM” – 2016/2017

„ Jeśli jest hałas i słyszą to twoje uszy, to znaczy, że była tam pomoc wolontariuszy!”

Przemek Gizuń kl. IB

Radek Łobodziński kl. IB

21 grudnia 2016r. rozpoczęliśmy kolejną, siódmą edycję programu „Czytamy razem” w naszej szkole.

W auli odbyło się spotkanie integracyjne uczniów i wolontariuszy.  W świątecznej i zimowej atmosferze uczestnicy poznawali swoje zainteresowania oraz podejmowali wspólne działania. Przeszkoleni wolontariusze mieli okazję poznać swoich podopiecznych i zachęcić ich do wspólnej zabawy. W kolejnych miesiącach będą pomagali młodszym kolegom w nauce, ze szczególnym uwzględnieniem doskonalenia umiejętności czytania. W bieżącym roku szkolnym  wolontariusze otoczą opieką i wsparciem 22 uczniów z klas 2-5 szkoły podstawowej.

Uczestnikom życzymy wytrwałości, sukcesów i radości z podejmowanych działań!

Czytaj dużo, czytaj mało, lecz pamiętaj rób to śmiało!”

Bartek Ryziński kl. III gimnazjum

Ilona Borkowska kl. III gimnazjum