Rodzinnie i słonecznie

Dzień Dziecka to jedno z najbardziej wyczekiwanych przez dzieci świąt w roku. W całej Polsce na przełomie maja i czerwca organizowane są festyny z tej okazji. Dzieci korzystają z wesołych miasteczek oraz uczestniczą w wielu ciekawych konkurencjach sportowych oraz konkursach.

4 czerwca teren boisk sportowych przy Zespole Szkół Publicznych w Reptowie  zamienił się  w bezpłatny plac zabaw dla najmłodszych. Na wszystkie dzieci czekało wiele atrakcji oraz kilogramy słodyczy. Poza występami muzycznymi i teatralnymi oraz atrakcjami sportowymi w programie pikniku znalazły się treści propagujące bezpieczeństwo   oraz zdrowie, pokazy sprzętu oraz działań  straży pożarnej, straży granicznej oraz policji.

Dużą inicjatywę w zorganizowaniu imprezy wykazała Rada Rodziców działająca  przy Zespole Szkół Publicznych w Reptowie.  Wsparli ją także Dyrektor, nauczyciele  i Samorząd Uczniowski szkoły oraz, poprzez przekazanie darów, sponsorzy- firmy:

ASTAR -  Transport samochodowy - Sławomir Franczak,  C/S Polska, Rodan, Reptowo Enterprise Group, Netto, "Ozimek"  Hurtownia Wędlin Mięsa  i Drobiu, "Ram" P.P.H.U, Next, EURO-GRANIT KURMAN ANDRZEJ, Spółdzielnia Socjalna „Miedwie”, Fotobudka, Nadleśnictwa Kliniska, Resko; instytucje: Zespół Szkół nr 2 im. W. Orkana w Szczecinie, Gminny Ośrodek Kultury w Kobylance; osoby prywatne: Ewa Barełkowska, Monika Szustak, Anna Liśkiewicz, Rajmund Maciąg, Sławomir Więckowski, Andrzej Sznycer; służby: Komenda Główna Policji w Szczecinie, Straż Graniczna, OSP Reptowo.

Na dzieci czekała moc bezpłatnych atrakcji, a wśród nich dostęp do stanowisk pneumatycznych takich jak ogromny zamek i zjeżdżalnia, jazda w siodle i konną bryczką, znakowanie rowerów, malowanie twarzy. Oprócz tego uczestnicy festynu, biorąc udziałw różnorodnych konkursach przygotowanych przez organizatorów, zdobyć mogli atrakcyjne nagrody. Podczas czterogodzinnej zabawy dzieciaki wzięły udział w Biegu Rodzinnym  o Puchar  Dyrektora Szkoły w Reptowie – startować mogło dziecko lub dzieci i osoba dorosła (rodzice lub dziadkowie), ale najważniejsza okazała się wspólna zabawa.  Rozegrały mini turniej piłki nożnej, brały udział w licznych konkurencjach sportowo – sprawnościowych na boiskach Orlik.

Atrakcją specjalną był pokaz  artystów cyrkowych oraz  zbiórka publiczna, z której uzyskany dochód przeznaczony zostanie na zakup i montaż szkolnego radiowęzła. Miło nam poinformować, że dzięki Państwa ofiarności, życzliwości i wsparciu uzbierała się kwota

2 677, 92 zł

Wszyscy uczestnicy pikniku  mogli skorzystać z przysmaków lokalnej gastronomii- kiełbasek z rusztu i pysznej grochówki, pokrzepić się domowymi wypiekami oraz watą cukrową- każdy znalazł  coś dobrego.  Ogromnym powodzeniem cieszył się  kiermasz z ręcznie malowanymi  naczyniami i wypiekanymi  przez dzieci piernikami i ciasteczkami. Chętni pozowali do pamiątkowych zdjęć, a nawet pozostawili odcisk swojej dłoni na wspólnym plakacie.    Ponieważ jak co roku dopisała słoneczna pogoda, do akcji wkroczyli strażacy  z OSP w Reptowie i ochłodzili „prysznicem” udręczone upałem ciała.  Ale kulminacyjnym momentem było losowanie nagrody głównej - supernowoczesnej hulajnogi. Posiadaczką szczęśliwego losu okazała się Lena Misiurka z klasy trzeciej szkoły podstawowej. Jednak najlepszym prezentem dla dziecka jest wspólnie spędzony czas. Propozycja, by spędzić ten dzień tak, aby każde dziecko czuło się kochane, ważne i było w centrum uwagi, okazała się udana- zorganizowanie  podczas festynu dużo kreatywnej zabawy sprawiło, że ten dzień był wyjątkowy zwłaszcza dla dzieci.

28 maja 2016r. 17 sierpnia 2016r. 32 6948 Drukuj