POZNAĆ GIMNAZJUM  OD PODSZEWKI

Za nami Dzień Otwarty w Gimnazjum Publicznym w Reptowie. 13 kwietnia  w godzinach przedpołudniowych gościliśmy uczniów klas szóstych ze szkół podstawowych  w Kobylance, Kunowie i Reptowie. Gospodarzami spotkania byli uczniowie gimnazjum,  a dokładnie klasa IIa. Towarzyszyli szóstoklasistom i, oprowadzając po szkole, opowiadali, co ciekawego dzieje się w naszym gimnazjum, jak można aktywnie spędzić czas po lekcjach  oraz jaka jest atmosfera w szkole. Goście mogli porozmawiać także z nauczycielami.

Dzień zaczął się o godzinie 9:00 w auli Zespołu Szkół Publicznych w Reptowie serdecznym powitaniem gości przez dyrektora pana Mariusza Dubojskiego. Zaopatrzeni  w szkolne przybory - „firmowe” zeszyty i długopisy - uczniowie chętnie przystali  na propozycję utworzenia czterech klas. W każdej z nowopowstałych grup znaleźli się, losowo wybrani, uczniowie wszystkich szkół, dzięki czemu mieli okazję lepiej się poznać  i wspierać we współzawodnictwie. Pod opieką starszych i bardziej doświadczonych kolegów pomaszerowali, by zdobywać wiedzę i umiejętności podczas zajęć ujętych w cztery półgodzinne bloki. Na „lekcji” chemii eksperymentowali z cieczami pod czujnym okiem pani Edyty Olszanowskiej- Sergiew, podczas zajęć z fizyki- z ciałami stałymi z panią Moniką Kaniewską. Na języku angielskim pod opieką pani Anny Jarosz szlifowali swoje umiejętności lingwistyczne, korzystając z multimedialnej tablicy, zaś sprawność manualną oraz zmysły: węchu i smaku wykorzystywali podczas warsztatów kulinarnych zorganizowanych dzięki uprzejmości Spółdzielni Socjalnej Miedwie i prowadzonych przez panią Joannę Terebecką zgodnie z zasadami zdrowego odżywiania. Chrupiąca pizza (na cieście z pełnoziarnistej mąki!), genialny w smaku jabłecznik (samo zdrowie!) i owocowa sałatka (ambrozja!)- takich smakołyków nie powstydziłby się żaden z uczestników telewizyjnego show "Master Chef". Było smacznie i zdrowo, a do tego dodało sił przed sportowymi zmaganiami w sali gimnastycznej. Dziewczęta i chłopcy współzawodniczyli w grach zespołowych, brali udział  w zabawach ruchowych oraz próbowali swoich sił w grze w koszykówkę. Czas spędzony  w szkole na zajęciach rekreacyjnych był miłą rozrywką oraz możliwością zabawy w gronie rówieśników.

O godz. 17.00 odbyło się spotkanie pana dyrektora  i uczących w gimnazjum nauczycieli z kandydatami i ich rodzicami, w czasie którego przedstawiona została oferta edukacyjna na przyszły rok szkolny. Planowane klasy to: klasa lingwistyczna (z poszerzonym programem nauki języka angielskiego)  oraz klasa ogólna  (z sekcją koszykówki  dla dziewcząt).

Dziękujemy za odwiedziny i zapraszamy do nauki w naszym gimnazjum.

14 kwietnia 2016r. 14 kwietnia 2016r. 32 4279 Drukuj