Uprzejmie informujemy, że 21 marca 2019 r.,odbył  się międzynarodowy konkurs “KANGUR MATEMATYCZNY”.

Organizatorem na terenie Polski jest Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych, a patronuje przedsięwzięciu Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu M. Kopernika w Toruniu. Zadania oraz termin są ustalane przez władze stowarzyszenia Kangourou Sans Frontie`res. Wspólna dla wszystkich krajów data konkursu oraz te same zestawy pytań dla poszczególnych poziomów podnoszą atrakcyjność konkursu.

Główną ideą konkursu jest sprowokowanie jak najliczniejszej manifestacji matematycznej o charakterze wspólnej, intelektualnej zabawy. Dzień konkursu – “Dzień Kangura” stał się już w szkołach wielu krajów prawdziwym świętem matematyki, nieograniczającym się wyłącznie do samego konkursu. Jest też okazją do realizowania innych form popularyzacji matematyki.

W zawodach mogą uczestniczyć wszyscy uczniowie deklarujący swój udział. Konkursy tego typu są sprawdzoną na świecie formą szerokiej popularyzacji matematyki wśród młodzieży szkolnej oraz przyczyniają się do przełamywania powszechnej do niej niechęci.

Znalezione obrazy dla zapytania kangur matematyczny 2019

21 marca 2019r. 21 marca 2019r. 32 4129 Drukuj