Dnia 8 lutego 2017 roku uczniowie klas I-III szkoły podstawowej mieli niecodzienną okazję spotkać się ze strażakiem Panem Łukaszem Biernacikiem. Przybliżył dzieciom, na czym polega praca strażaka i przekazał cenne wskazówki, jak bezpiecznie zachować się w sytuacjach zagrożenia. Dzieci dowiedziały się, w jakich okolicznościach należy wezwać straż pożarną a także poznały inne działania, które wykonują strażacy na rzecz ludzi i ich bezpieczeństwa.

Interwencje te są bardzo niebezpieczne i wymagają niecodziennej odwagi. Dzięki spotkaniu z funkcjonariuszem straży pożarnej uczniowie utrwalili sobie wiadomości na temat bezpiecznych zachowań i zapobiegania sytuacjom zagrażającym zdrowiu lub życiu.

Wspaniałą atrakcją był również pokaz sprzętów wykorzystywanych w pracy strażaka.

17 lutego 2017r. 17 lutego 2017r. 32 2661 Drukuj