Dnia 14 marca 2017 r w naszej szkole obchodziliśmy Święto Matematyki.

Dzień matematyki został stworzony po to, aby dać uczniom trochę odmiany w nauce matematyki.  Z okazji tego święta uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie zorganizowanym przez panią Marię Szyndlarewicz i panią Monikę Kaniewską. Celem tego konkursu było popularyzowanie matematyki i przełamanie niechęci do tego przedmiotu. Poprzez zabawę uczniowie kształtowali umiejętności współpracy w zespole, rozwijali umiejętności komunikacyjne.

Uczniowie szkoły podstawowej zmierzyli się w takich konkurencjach jak:

„Mistrz logicznego myślenia – 1 z 10”,

„Rebusy matematyczne”,

„Krzyżówki matematyczne”.

Uczniowie  gimnazjum mieli do wykonania sześć zadań:

ZAD. 1 - OKRZYK MATEMATYCZNY

ZAD. 2 - REKLAMA MATEMATYKI

ZAD. 3 - ROZWIĄZANIE KRZYŻÓWKI MATEMATYCZNEJ

ZAD. 4 - PLAKAT MATEMATYCZNY

ZAD. 5 - PREZENTACJA WYBITNEGO MATEMATYKA

ZAD. 6 - KONKURS "SKOJARZENIA"

Uczniowie klas pierwszych gimnazjum pod czujnym okiem pani Jolanty Marciniak i pani Moniki Kaniewskiej przygotowali przedstawienie matematyczne pt. „O tym co Cię nie minie w matematycznej krainie”. Każdy z uczestników otrzymał słodkości dla siebie i całej klasy.

Udowodniliśmy wszystkim, że matematyka, to nie tylko trudne zadania, „suche liczby” i abstrakcyjne figury, ale również znakomita zabawa i pasjonująca przygoda. Wszyscy bawiliśmy się wspaniale, a poprzez udział w „Święcie Matematyki” ujrzeliśmy inną stronę tej nauki.

18 marca 2017r. 18 marca 2017r. 32 5686 Drukuj