Prawie każdy z nas pamięta marzenia małego chłopca z opowiadania pt. „Jak Wojtek został strażakiem”. Dnia 22 października 2019r. do naszej szkoły przybył niecodzienny gość.
Uczniowie klasy pierwszej i klasy „0” wzięli udział w spotkaniu z przedstawicielem Ochotniczej Straży Pożarnej w Reptowie – Panem Łukaszem Biernacikiem. Gość omawiał zasady właściwego postępowania w sytuacjach zagrożeniach życia, przypominał o najważniejszych numerach alarmowych, poruszał zagadnienia palenia w piecach, zagrożeniu zatrucia czadem.

Zaprezentował przedmioty znajdujące się w wyposażeniu jednostki. Mieliśmy również okazję zobaczyć z czego składa się pełny strój bojowy strażaka. Dowiedzieliśmy się jaką rolę odgrywają jego poszczególne elementy, zabezpieczające go przed ogniem i innymi zagrożeniami związanymi z akcją ratowniczą. Wszyscy słuchali ich z wielką uwagą. Dzieci dowiedziały się , że poza akcjami gaszenia pożarów strażacy jeżdżą także do wypadków komunikacyjnych, pomagają poszkodowanym. Każdy mógł poczuć się strażakiem mierząc strój naszego gościa. Dziękujemy pięknie za spotkanie.

22 października 2019r. 22 października 2019r. 32 4678 Drukuj