Dnia 16 listopada uczniowie kl.0 i kl.2  wybrali się na wycieczkę do Szczecina. Głównym punktem programu była wizyta w Teatrze Lalek ”Pleciuga”.  „Wodna opowieść „ to wzruszająca historia przyjaźni wbrew przeciwnościom  i szacunku dla czyjejś odmienności. W wodnych głębinach rodzą się mała rybka i mała kijanka. Od samego początku spędzają razem każdą chwilę. Ich nierozerwalna przyjaźń wydaje się przypieczętowana przez wodę.

Jednak z upływem czasu coś się zaczyna psuć... Dorastająca Kijanka Tosia ma problemy z przebywaniem stale pod wodą. Rybka Franek czuje się zaniepokojona.  A wszyscy wokół powtarzają, że przyjaźń lub nawet miłość ryby i żaby jest w naszym wodnym świecie niemożliwa..

Czy Tosia i Franek mają szansę ocalić łączące ich uczucie? Czy przyjaciele mogą się między sobą różnić i prowadzić odmienne style życia? Czy bliskie relacje są możliwe tylko między tymi, którzy wyglądają, myślą i czują dokładnie tak samo?

Na te i inne pytania dzieci miały okazję odpowiedzieć sobie, gdy wspólnie zanurzyły się w wodny świat. Przedstawienie było interesujące i bardzo się podobało.

26 listopada 2017r. 06 grudnia 2017r. 32 1758 Drukuj