Uczniowie naszej szkoły zagościli w stolicy Wielkopolski. Poznań – miasto na prawach powiatu w zachodniej Polsce, położone na Pojezierzu Wielkopolskim, nad rzeką Wartą, u ujścia Cybiny. Tam właśnie na rynku, dokładnie w południe można podziwiać dwa koziołki nad zabytkowym zegarem. Koziołki bodą się codziennie o 12:00 na wieży poznańskiego Ratusza.

To jedna z atrakcji miasta, kolejna to Rogal Świętomarciński,  to tradycyjny wielkopolski przysmak w kształcie końskiej podkowy. Wypiekany jest z ciasta półfrancuskiego, a wypełniony nadzieniem z mielonego białego maku oraz bakalii. Po wyjęciu z pieca rogal jest obficie lukrowany i na sam koniec dekorowany orzechami. Muzeum i warsztaty tam przeprowadzone okazały się super atrakcją.

Po atrakcji smakowej spacer po Zoo, połozone na wielu hektarach ziemi. Piekna pogoda, żadnych komarów, to był bardzo udany dzień :)

18 maja 2022r. 18 maja 2022r. 32 777 Drukuj