Dna 18 października 2016r.  dzieci z klas 1,2 i 3 szkoły podstawowej pojechały na wycieczkę do Muzeum Narodowego w Szczecinie.

Uczniowie brali udział w warsztatach  muzealnych pt. „Dawne zawody. Opowieść nie tylko o Piaście Kołodzieju” i  „ Krótka historia czasu i zegarów”. Uczestnicy zajęć odwiedzili wybrane warsztaty szczecińskich rzemieślników  i zobaczyli narzędzia oraz  efekty pracy garncarza, kowala, bednarza, cieśli, szewca, kołodzieja, rusznikarza i innych. W czasie warsztatów plastycznych dzieci, wykorzystując wzornictwo dawnych szczecińskich mistrzów lub własną wyobraźnię ozdobiły tekturowe talerzyki.

Uczniowie poznali również historię starych zegarów, od średniowiecznej klepsydry i ozdobnych zegarów sprzed stu lat, do dzisiejszych zegarków elektronicznych.  Wspólnie skonstruowano własne zegary mechaniczne. Zajęcia  odbywały się  we wnętrzach zabytkowego i niezwykłego Ratusza Staromiejskiego (ul. Księcia Mściwoja II), w którym znajduje się wiele starych mechanizmów odmierzających czas.

Wycieczka była udana. Uczniowie wrócili do szkoły  zadowoleni w dobrych humorach ze swoimi pracami plastycznymi i zegarami . Polecamy wizytę  w Muzeum.

18 października 2016r. 23 października 2016r. 32 3113 Drukuj