Dnia 08.12.2017 uczniowie klas 3, 4 i 5 odwiedzili Operę na Zamku w Szczecinie.

Usłyszeli ciekawe informacje na temat historii powstania Opery oraz jej metamorfozy. Zwiedzili miejsca na co dzień  niedostępne, między innymi Wieżę Więzienną. Sprawdzili, czy akustyka na widowni – mieszczącej 550 miejsc – jest rzeczywiście na światowym poziomie. Uczniowie wzięli również udział w warsztatach tanecznych z cyklu „Roztańczony Operanek”, podczas których poznali różne gatunki tańca oraz jego rolę w życiu człowieka. Dowiedzieli się, jak rola tańca zmieniła się w ciągu wieków pod wpływem obyczajów, muzyki i kostiumów. Mieli także okazję sami spróbować swych sił i zatańczyć zapomniane dziś tańce.

13 grudnia 2017r. 13 grudnia 2017r. 30 2318 Drukuj