W dniach 21-23 kwietnia 2017r.  nasza szkoła miała zaszczyt gościć uczniów z województwa zachodniopomorskiego, którzy brali udział w eliminacjach do XLV Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Krajoznawczo-Turystycznego.

Turniej ten to największe przedsięwzięcie z zakresu szkolnej turystyki edukacyjnej. Organizatorem zmagań jest Polskie Towarzystwo Turystyczno – Krajoznawcze. W tej prestiżowej imprezie turystycznej wzięły udział dzieci i młodzież szkolna. Rywalizacja odbywała się w trzech kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne. Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą z zakresu turystyki kwalifikowanej, krajoznawstwa i terenoznawstwa oraz umiejętnościami w marszu na orientację, udzielaniu pierwszej pomocy i sprawnością na torze kolarskim. Podczas Turnieju panowała wspaniała atmosfera, pełna zaangażowania zarówno ze strony organizatorów, jak również uczestników i ich opiekunów. W niedzielę pożegnaliśmy wspaniałych gości. Wszystkim gratulujemy szerokiej, interdyscyplinarnej wiedzy, świetnych wyników w turnieju, a zwycięzcom życzymy powodzenia w Finale Centralnym, który w tym roku odbędzie się w województwie podkarpackim, w Ustrzykach Dolnych.

15 maja 2017r. 16 maja 2017r. 30 1462 Drukuj