16 października br., w auli Szkoły Podstawowej w Reptowie, odbył się koncert z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Wystąpił Chór Szkoły Podstawowej w Reptowie przy udziale Orkiestry z Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. F. Nowowiejskiego w Szczecinie.

Koncert jest zwieńczeniem prac związanych z produkcją płyty muzycznej, która została wydana właśnie na stulecie niepodległości naszego kraju. Dzień 16 października jest dodatkowo wymownym, z racji przypadającej właśnie tego dnia czterdziestej rocznicy wyboru Kardynała Wojtyły na urząd Papieża. Tak więc połączono te dwie rocznice w jeden koncert ku czci tym, którzy o wolność naszą walczyli nie tylko w 1918 roku, ale i dalej.

18 października 2018r. 06 listopada 2018r. 30 4228 Drukuj