Lata 2020-2021 to  czas pandemii COVID – 19, który wpłynął na nasze codzienne życie. Ten czas nie pozostał także obojętny dla natury. Miejsca, w których często szukaliśmy wytchnienia od lockdownowej rzeczywistości, były obciążone przez turystów, co dodatkowo wpłynęło na ilość śmieci w naturze. Dlatego hasło tegorocznej Akcji brzmi:

„Myślę, więc nie śmiecę”.

W Akcji Sprzątanie świata – Polska nie chodzi bowiem o to, by sprzątać, ale o to, by nie śmiecić oraz poprawnie segregować odpady. W ramach tegorocznej edycji chcemy również podpowiadać, jak poprawnie organizować akcje terenowe. One również wymagają myślenia i troski o każdy element takiej akcji: od wybrania do sprzątania terenu, uzyskania pozwoleń, zapewnienia bezpieczeństwa, po wywóz zebranych odpadów.

Zatem wybrane przez nas hasło tegorocznej Akcji, które jest parafrazą słynnego powiedzenia Kartezjusza „Cogito ergo sum”, każdy z nas powinien wziąć sobie do serca. Wiedzą niepodważalną jest bowiem, że nie opłaca się śmiecić w naturze, jeśli chcemy zadbać o nasze wspólne oraz przyszłych pokoleń zdrowie. Niszcząc naturę, niszczymy siebie.

W naszej szkole od kilku dni realizowane są projekty w ramach tegorocznej akcji. Powstają wspaniałe plakaty, prace przestrzenne, najstarsi uczniowie przygotowali Koło Fortuny - z projekcją filmu, ciekawymi zadaniami, nagrodami, herbatką dla chętnych. Były samodzielnie wykonane gry planszowe, tatuaże i testy wiedzowe. Akcja super, brawa za ogrom pracy w przygotowanie takiej akcji !!

Zadowolenie uczestników ? - Zobaczcie sami :)

20 września 2021r. 20 września 2021r. 32 1131 Drukuj