Podczas  szkolenia uczniowie klas od IV do VI uczyli sie i przypominali  zasady udzielania pierwszej pomocy i prawidłowego zachowania. Poznali tzw. łańcuch przeżycia oraz schemat najważniejszych czynności koniecznych do wykonania, aby pomóc poszkodowanemu.

Następnie w sposób praktyczny ćwiczyli m.in. wzywanie pomocy, sprawdzanie oddechu, pozycję boczną, oddechy ratownicze, uciskanie klatki piersiowej. Każdy mógł przećwiczyć poszczególne czynności ratujące życie.  Spotkanie to prowadzili fachowcy i przyjaciele naszej szkoły.

Klaudia Sałata z mamą Joanną oraz druhny i druhowie Ochotniczej Straży Po żarnej w Reptowie w osobach pań: Anny Biernacik i Barbary Wiśniewskiej oraz panów: Łukasza Biernacika, Huberta Erlicha, Jana Dąbkowskiego oraz juniora w  drużynie Oskara Biernacika. Dziękujemy Państwu za fachowe przeszkolenie naszych uczniów.

04 lutego 2020r. 06 lutego 2020r. 32 2256 Drukuj