RKO, brzmi tajemniczo. W naszej szkole jednak od lat ćwiczymy na auli szkolnej udzielanie pierwszej pomocy. Resuscytacja krążeniowo – oddechowa nie jest łatwym zadaniem, szczególnie dla dzieci. Najważniejsze jednak jest uświadomienie dzieciom, że takie działanie może komuś uratować życie.

Podczas  szkolenia uczniowie klas od IV do VIII uczyli się i przypominali  zasady udzielania pierwszej pomocy i prawidłowego zachowania.  Każdy mógł przećwiczyć poszczególne czynności ratujące życie.

Spotkanie to prowadzili fachowcy i przyjaciele naszej szkoły – to druhny i druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Reptowie w osobach pań: Ady Dzierżak i Barbary Wiśniewskiej oraz panów: Łukasza Biernacika, Huberta Erlicha i Patryka Woźniaka.

Dziękujemy Państwu za fachowe przeszkolenie naszych uczniów.

18 września 2021r. 18 września 2021r. 32 1274 Drukuj