W dniu 30 kwietnia 2018 roku w naszej szkole odbyły się uroczystości związane z 227 rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 maja.

Podczas apelu wszyscy uczniowie mogli w przystępny sposób dowiedzieć się dlaczego jest to dla nas tak ważna i wyjątkowa data. Dodatkową atrakcją były piosenki patriotyczne wykonywane przez szkolny chór pod przewodnictwem Marka Krawczyńskiego. Po części artystycznej głos zabrał Dyrektor Mariusz Dubojski, który podsumował konkursy plastyczne, zorganizowane przy okazji naszego święta narodowego. Najlepsi, poza dyplomami i nagrodami książkowymi, zebrali burzę braw.

W konkursie dla klas szkoły podstawowej 1-6 pt. „Mazurek Dąbrowskiego w kolorze” szczególnie wysoko oceniono prace:

Aleksandra Rojek – 1 miejsce

Oliwia Lacheta – 2 miejsce

Łukasz Więckowski – wyróżnienie

Hubert Nowik – wyróżnienie

W konkursie dla klas gimnazjalnych (włącznie z klasą 7 szkoły podstawowej) pt. „Patriotyzm w literaturze” szczególnie wysoko oceniono prace:

Zuzanna Cierocka – 1 miejsce

Oliwia Setna – 2 miejsce

Kinga Gazda i Danuta Jazdowska, Malwina Szczęsna i Klara Grabowska – 3 miejsce.

Do rangi uroczystości dopasowała się nawet pogoda i uczniów do domów odprowadzały ciepłe promienie słońca.

08 maja 2018r. 08 maja 2018r. 30 1914 Drukuj