loading...

„Gdy szukam wspomnień, które trwały ślad pozostawiły we mnie, kiedy podsumowuję godziny, które miały dla mnie znaczenie, odnajduję nieomylnie to, czego żadne bogactwo nie zdołałoby mi zapewnić: nie można kupić przyjaźni człowieka związanego z nami na zawsze doświadczeniami życia” –  słowa francuskiego poety i pisarza Antoine’a de Saint-Exupéry’ego stały się mottem obchodów jubileuszu 70 - lecia Edukacji w Gminie Kobylanka. 

 

21 października 2016 roku cała społeczność szkolna wraz z zaproszonymi gośćmi wzięła udział w uroczystej Mszy Św. pod przewodnictwem JE Księdza Biskupa Mariana Błażeja Kruszyłowicza w intencji uczniów, pracowników i absolwentów szkół z Gminy Kobylanka.  Tego dnia mury Zespołu Szkół Publicznych w Reptowie zgromadziły wielu gości: Dyrektora Wydziału Nadzoru Pedagogicznego Kuratorium Oświaty w Szczecinie panią Izabelę Pawlak, Starostę Powiatu Stargardzkiego pana Ireneusza Rogowskiego i Wicestarostę Powiatu panią Iwonę Wiśniewską, Wójta Gminy Kobylanka pana Mirosława Przysiwka i Zastępcę Wójta panią Liliannę Janeczek, dyrektorów zaprzyjaźnionych placówek oświatowych, księży gminnych parafii, obecnych i emerytowanych pracowników szkół i absolwentów.

 

Podczas uroczystej akademii Wójt Gminy Kobylanka wręczył pani Stefanii Błaszczeć, pani Marii Bartnickiej oraz pani Krystynie Owczarek - emerytowanym nauczycielkom o najdłuższym stażu pedagogicznym - wyjątkowe statuetki symbolizujące Gminę Kobylanka. 

 

W czasie przemówień gości nie zabrakło życzeń, gratulacji i wielu ciepłych słów. Galę jubileuszową uświetnili uczniowie, którzy zabrali gości na spacer ścieżką szkolnych lat, przypominając początki oświaty w gminie i prezentując jej najnowsze dzieje. Po uroczystej akademii był czas na wspomnienia, spotkania po latach i zwiedzanie okolicznościowych wystaw.  Piątek 21. października był dniem otwartym. Szkołę odwiedziło wielu absolwentów oraz mieszkańców Reptowa, Kobylanki, Kunowa i okolic. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się wystawy zdjęć z lat 1946 – 2016, prezentacje szkolnych kronik przygotowane specjalnie na tę okoliczność. Była to też okazja, by wpisać się do pamiątkowej księgi. 


24 października 2016r. 27 października 2016r. 32 2741 Drukuj

Bądź na bieżąco

Telefon:

  • tel. / fax (91) 561 - 09 - 12

Adres:

Szkoła Podstawowa w Reptowie
Reptowo 96 A
73 - 108 Kobylanka
w. zachodniopomorskie

2015 - 2019 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne

do góry