dodano: 2016-06-07 13:15:27 edycja: 2019-03-10 17:19:12 autor: 32 odsłon: 2742

Goście z Boitzenburga

W dniach 06-07.06.2016 przyjechali do nas uczniowie klasy 5 z Boitzenburga  w Niemczech w ramach wymiany polsko-niemieckiej młodzieży. Na początku nauczyliśmy się śpiewać piosenkę „Hallo, guten Tag” oraz braliśmy udział warsztatach fotograficznych. Wykonaliśmy mnóstwo zdjęć ukazujących piękną okolicę Reptowa. Po obiedzie udaliśmy się do Morzyczyna. Tam podziwialiśmy naturę oraz moczyliśmy nogi w jeziorze. Po powrocie odbył się mecz w piłkę ręczną, oczywiście w drużynach mieszanych. Wieczorem przy ognisku rozmawialiśmy oraz piekliśmy kiełbaski i pianki. Późnym wieczorem zorganizowaliśmy dla naszych gości dyskotekę. Następnego dnia ozdabialiśmy ramki do naszych zdjęć i graliśmy w grę 50 pół. Po obiedzie oglądaliśmy nasze zdjęcia, a także wykonywaliśmy kalejdoskopy. Na koniec odbyło się rozdanie dyplomów i kolaży ze zdjęciami z całego pobytu. Uczniowie klasy 5 wręczyli gościom drobne upominki w postaci własnoręcznie upieczonych pierników. Wszyscy świetnie się bawili i wrócili do domów szczęśliwi. A we wrześniu my będziemy gośćmi w Boitzenburgu. Niektórzy już nie mogą się doczekać….

Wymiana młodzieży została dofinansowana przez PNWM oraz Gminę Kobylanka.

07 czerwca 2016r. 10 marca 2019r. 32 2742