Na zajęciach pt. „Korzystanie z biblioteki” klasa II SP zgłębiała tajniki katalogów w bibliotece oraz podstawowych zasad wyszukiwania. Uczniowie poznali  katalogi tradycyjne, gdzie wszystkie informacje zapisane są na kartonikach umieszczonych w szufladkach oraz elektroniczne, gdzie można wyszukać książkę za pomocą komputera.

Podsumowaniem zajęć było sporządzenie przez młodych czytelników ilustrowanego katalogu klasy drugiej. Uczniowie mieli zachęcić w ten sposób swoich rówieśników do przeczytania książki, która znają i polecają. Ilustrowana karta katalogu miała zawierać autora, tytuł oraz ilustrację zachęcającą do wyboru książki.

Wszyscy uczniowie doskonale wywiązali się z zadania a każda karta ilustrowanego katalogu została nagrodzona.

05 lutego 2017r. 05 lutego 2017r. 32 2372 Drukuj