20 grudnia Centrum Chemii w Małej Skali zorganizowało dla naszych uczniów Dzień Młodego Naukowca.

Zajęcia prowadzili pani Karolina i pan Krystian - wykładowcy Wydziału Chemii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Podczas warsztatów uczniowie podzieleni na grupy wiekowe nabywali umiejętności posługiwania się sprzętem laboratoryjnym dzięki własnoręcznemu eksperymentowaniu.

Na zakończenie spotkania zorganizowano w auli szkoły fantastyczny pokaz efektownych doświadczeń chemicznych. Uczniowie mieli okazję wcielić się w rolę małych chemików: pracowali z niewielkimi ilościami substancji chemicznych, mieli okazję zobaczyć jak spala się magnez czy alkohol, który po dodaniu różnych odczynników chemicznych zmieniał kolor spalania. Jednakże największą atrakcją była możliwość „podpalenia” ławki szkolnej, która paliła się różnymi kolorami. Ku zaskoczeniu uczniów, po zakończeniu eksperymentu ławce nic się stało, nie była nawet gorąca:). Były więc wybuchy, dym, blask i wiele innych efektów - oczywiście pod nadzorem i w wybranych przez uczestników "inteligentnych okularach".  Dzień ten przyniósł wiele emocji, wiedza przekazana w tak ciekawy sposób zostanie na długo a co najważniejsze to nasi uczniowie byli głównymi bohaterami :)

20 grudnia 2016r. 05 stycznia 2017r. 32 3294 Drukuj