Sprzątanie Świata 19.09.2016

Podczas tegorocznej akcji Sprzątania Świata, uczniowie naszego gimnazjum pojechali do Ekoportu na  spotkanie edukacyjne, podczas którego  uczestniczyli w wyjątkowych lekcjach ekologii zorganizowanych na terenie Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych.  Uczniowie dowiedzieli się  jak funkcjonuje PSZOK  i jakie odpady do niego przywozimy, jak powinniśmy prawidłowo segregować odpady i dlaczego ich segregacja jest istotna, oraz które odpady są niebezpieczne. Wzięli też udział w  warsztatach z artrecyklingu pod wiatą dydaktyczną. W trakcie tej części nasza młodzież według własnych pomysłów lub zaprezentowanych propozycji, wykonali prace plastyczne przy wykorzystaniu odpadów i w nawiązaniu do przewodniego hasła warsztatów „ Jak z niczego zrobić coś pięknego?”. Grupa dodatkowo odwiedziła Centrum Informacji Turystycznej Szmaragdowe Zdroje, gdzie zwiedzała podziemia.

05 października 2016r. 06 października 2016r. 32 3012 Drukuj