Uczniowie z naszej gminy mieli okazję zmierzyć swoje umiejętności w dziedzinie ortografii w Gminnym Konkursie Ortograficznym, który odbył się 5 czerwca 2017 r.Uczestnicy najpierw pisali najeżone trudnościami dyktando, później rozwiązywali niełatwy test ze znajomości zasad ortograficznych.

Poziom ich umiejętności był bardzo wyrównany – pierwsze i trzecie miejsce zajęło ex aequo po dwoje uczestników, kolejne - uczniowie zdobywali zwykle różnicą jednego punktu. Gminnymi Mistrzyniami Ortografii okazały się ex aequo Amelia Samsel – uczennica klasy V naszej szkoły i Oliwia Chrostek ze Szkoły Podstawowej w Kobylance.

II miejsce zajęła Aleksandra Sznycer ze szkoły w Reptowie,

07 czerwca 2017r. 07 czerwca 2017r. 32 1075 Drukuj