21 lutego 2018 roku uczniowie naszej szkoły mogli poczuć się jak prawdziwi studenci zasiadając w prawdziwych studenckich ławkach podczas wykładu akademickiego na Uniwersytecie Szczecińskim.

Młodzi Żacy byli uczestnikami wykładu akademickiego pt. "British history as a source of inspiration for G.R.R. Martin’s Game of Thrones" (Historia Wielkiej Brytanii, jako źródło inspiracji dla Gry o Tron G. R. R. Martina) wygłoszonego w Instytucie Anglistyki Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Szczecińskiego przez Panią doktor Adrianę Goldman.

Słuchacze dowiedzieli się jak historia Wojny Róż, czyli walki między dynastiami angielskimi o tron, zainspirowała G. R. R. Martina do napisania swojej książki pt. "Gra o Tron". Opis geograficzny, opis postaci i ich zachowań idealnie odzwierciedla to co działo się w historii angielskich rodzin królewskich w XV wieku. Wiele z tych wydarzeń miało wpływ na kształt obecnej monarchii.

Uczniowie zatem nie tylko poszerzyli swoją wiedzę historyczną, ale i kulturową. Przede wszystkim zaś mogli sprawdzić swój angielski i doświadczyć prawdziwych zajęć akademickich. Każdy już dziś mógł poczuć się jak prawdziwy student. Kto wie, może ktoś kiedyś trafi z powrotem do Instytutu nie jako słuchacz, ale jako jeden ze studentów filologii angielskiej.

21 lutego 2018r. 21 lutego 2018r. 30 2630 Drukuj