loading...

29 września obchodzony  jest „Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania” w naszej szkole zorganizowany w tym roku pod hasłem „Młodsi czytają starszym”.

Uczniowie klasy IV Aleksandra Rojek, Adrian Gocałek i Szymon Konwiński  czytali swoim starszym koleżankom i kolegom z klas V, VI, VII.

W opowiadaniach , które czytali pokazali na czym polega urok frazeologii, czyli nauki o połączeniach wyrazów w taki sposób, że słowa w pewnym sąsiedztwie zyskują zupełnie nowy, nieoczekiwane sens. Przekonali słuchaczy jak wiele polskich frazeologizmów ma swoje źródło w mitologii greckiej i rzymskiej oraz historii starożytnej. Po wysłuchaniu lektury starsi uczniowie na pewno będą już wiedzieli dlaczego rodzice czasami mówią, że ich pokój wygląda jak „stajnia Augiasza” ;-)

Czytanie dzieciom od najmłodszych lat stymuluje ich rozwój, wzbogaca słownictwo, rozwija zdolność koncentracji, zainteresowania i chęć poznawania świata oraz sprawia, ze dziecko uczy się słuchać. Dlatego Drodzy Rodzice sprawcie, aby ” Dzień Głośnego Czytania”  był jak najczęściej w Waszych domach.

Aleksandra, Adrian, Szymon wspaniale wywiązaliście się ze swojego zadania i wielkie brawa za odwagę !


05 października 2017r. 05 października 2017r. 30 573 Drukuj

Bądź na bieżąco

Telefon:

  • tel. / fax (91) 561 - 09 - 12

Adres:

Szkoła Podstawowa w Reptowie
Reptowo 96 A
73 - 108 Kobylanka
w. zachodniopomorskie

2015 - 2018 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne

do góry