loading...

29 września obchodzony  jest „Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania”. W tym roku w naszej szkole zorganizowany  pod hasłem „Legendy, baśnie, bajki, bajeczki.”

W klasach I-III legendę „Złota kaczka” czytał dzieciom pan dyrektor Mariusz Dubojski. Młodzi słuchacze bardzo żywo i emocjonalnie reagowali na czytany tekst. Drugą bajkę „O małych sówkach” pan dyrektor przeczytał w języku angielskim. Dzieci bardzo dobrze zrozumiały o czym jest bajka i poprawnie odpowiadały na pytania dotyczące treści.

Uczniowie klasy III pod kierunkiem swojej wychowawczyni p. Anny Kaszubskiej wykonali prace plastyczne do wysłuchanej legendy „Złota kaczka”.

W klasach IV -VI baśnie bajki i bajeczki czytała dzieciom ich starsza koleżanka uczennica klasy VIII Weronika Suchta.

Tegoroczny temat głośnego czytania spodobał się dzieciom i tym młodszym i tym trochę starszym. Każdy czasami pragnie przenieść się w świat baśni gdzie wszystko jest możliwe, a dobro zawsze zwycięża zło.

Czytanie dzieciom od najmłodszych lat stymuluje ich rozwój, wzbogaca słownictwo, rozwija zdolność koncentracji, zainteresowania i chęć poznawania świata oraz sprawia, ze dziecko uczy się słuchać. Dlatego Drodzy Rodzice sprawcie, aby ” Dzień Głośnego Czytania”  był jak najczęściej w Waszych domach.


02 października 2018r. 02 października 2018r. 30 335 Drukuj

Bądź na bieżąco

Telefon:

  • tel. / fax (91) 561 - 09 - 12

Adres:

Szkoła Podstawowa w Reptowie
Reptowo 96 A
73 - 108 Kobylanka
w. zachodniopomorskie

2015 - 2019 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne

do góry