24 stycznia 2017r. odbyło się w naszej szkole spotkanie  z pisarką Monika Marin, autorką wspaniałej, pełnej dobrych wartości trylogii „Kroniki Saltamontes”.

To wyjątkowe wydarzenie stanowiło tez podsumowanie projektu  pt. „Przyjaźń, miłość, lojalność, honor w utworze Moniki Marin Kroniki Saltamontes” realizowanego w klasach IV –VI od października 2016r.

W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas IV –VI , nauczyciele oraz rodzice. Młodzi czytelnicy z zapartym tchem słuchali o kulisach powstania trylogii oraz pracy pisarki. Już od pierwszych chwil spotkania można było wyczuć nić porozumienia, jaka wywiązała się między pisarką a uczestnikami. Ogromna pogoda ducha, dowcip, cierpliwość i serdeczność Monik Marin sprawiły, że atmosfera spotkania była niezwykle ciepła i pełna pozytywnej energii.

W drugiej części spotkania dzieci weszły w role dziennikarzy i zadawały pytania. Padło ich mnóstwo, czytelników interesowało niemal wszystko: skąd autorka czerpie pomysły na książki, jakie jeszcze zamierza napisać, czy powstanie scenariusz filmu na podstawie książek, nie zabrakło też pytań o życie osobiste i codzienne pisarki.

Na koniec nastąpiła ważna chwila , na którą wszyscy zawsze czekają, czyli wspólne zdjęcie i rozdanie autografów. Zanim jednak to nastąpiło  pani Monika Marin wręczyła nagrody (książki „Kroniki Saltamontes” ) uczniom najbardziej zaangażowanym w projekt oraz twórcom najwspanialszych maszyn do produkowania szczęścia jakie istnieją w całym wszechświecie.

Pani Monika Marin wraz z wydawnictwem Pinus Media podarowała bibliotece szkolnej egzemplarze dwóch części trylogii „Kroniki Saltamontes”.

29 stycznia 2017r. 05 lutego 2017r. 32 3748 Drukuj