W TYM ROKU POD HASŁEM
„AKCJA- SEGREGACJA! 2 X WIĘCEJ, 2 X CZYŚCIEJ”
W TERMINIE 21-22-23 WRZEŚNIA

Celem tegorocznej edycji jest wspomożenie selektywnej zbiórki odpadów.

To bardzo bardzo ważne ze względu na lepsze wykorzystywanie zasobów, które „zamrażamy” w odpadach oraz poszanowanie środowiska, oszczędność energii i wody. Ale jest to istotne także ze względu na konieczność osiągnięcia przez polskie gminy poziomu 30% recyklingu już w tym roku, a przez Polskę poziomu 50% recyklingu odpadów z gospodarstw domowych już za dwa lata, w roku 2020.

Aktualnie z gospodarstw domowych do recyklingu trafia ok. 13% odpadów, a musimy w ciągu dwóch lat zacząć zbierać ich poprzez selektywną zbiórkę trzykrotnie więcej!

Segregacja odpadów jest także jedną z podstaw Gospodarki Obiegu Zamkniętego (Circular Economy), którą wdrażają Polska i wszystkie inne państwa Unii Europejskiej.

Dlatego w tym roku podejmujemy odpadowe Wyzwania - w kolorach jak pojemniki do segregacji odpadów.
Zapraszamy! Przyłączcie się do nas i podejmijmy - każdy z nas - choć jedno Wyzwanie! :)

Nasi uczniowie wzięli udział w 25 jubileuszowej edycji Akcji Sprzątania Świata organizowanej przez Fundację "Nasza Ziemia". Z tej okazji odbył się konkurs wiedzy, uczniowie klas młodszych wykonali plakaty związane z segregacją odpadów. Wyruszyliśmy także na porządkowanie najbliższej okolicy we wsi Reptowo.

Uczniowie klas 7, 8 i gimnazjum zasadzili jubileuszowe drzewka przed szkołą oraz ustawili pamiątkowy kamień.

W naszej Szkole wszyscy wiemy jak dbać o czystość i przyszłość naszego świata!

Uczniowie naszej szkoły uzbrojeni w rękawiczki i worki wystartowali do sprzątania okolicznych terenów. Zawzięcie, każdy papierek i innego pochodzenia śmieci pakowano do odpowiednio oznakowanych worków. Dzieci wiedzą, że segregacja jest ważna. Gdyby każdy z nas sprzątał po sobie świat byłby o wiele czystszy.

21 września 2018r. 03 października 2018r. 32 2982 Drukuj