Uczniowie klasy 4 szkoły podstawowej uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej do Oczyszczalni Ścieków w Stargardzie.

Mieli okazję przyjrzeć się pracom prowadzonym w oczyszczalni, zapoznali się z technologią oczyszczania ścieków, które trafiają do tego nowoczesnego kompleksu z miasta i terenu gmin Stargard i Kobylanka.  Najpierw oczyszczane są mechanicznie, później biologicznie.  Następnie trafiają do rzeki Iny   i  mieszczą się w I i II klasie czystości wód.

Uczniowie zobaczyli jakie zastosowanie ma nowoczesna technologia w ochronie najbliższego środowiska,  szczególnie wód jeziora Miedwie. Chociaż pogoda nie sprzyjała zajęciom terenowym, wszystkim dopisały humory. Obserwacja zanieczyszczeń trafiających wraz ze ściekami do oczyszczalni oraz procesu oczyszczania doprowadziła uczestników  do wniosku, że troska o czystość wód, oszczędzanie wody i refleksja nad tym co wrzucamy do ścieków jest naszym obowiązkiem, ponieważ sprzyja środowisku, a nam zapewnia zdrowie.

Anna Górniak - nauczyciel przyrody

24 marca 2016r. 24 marca 2016r. 32 3555 Drukuj