loading...

Dnia 24 września 2021 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wycieczce do Warszawy a gównym celem zwiedzania był  Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej. Zaproszenie otrzymaliśmy  od posła na Sejm RP Pana Jarosława Rzepy.

Zwiedzanie Sejmu zaczęliśmy wykładem na temat historii polskiego parlamentaryzmu. Następnie zasiedliśmy  w ławach na widowni Sali Posiedzeń. Wrażenie było ogromne. Zobaczyliśmy piękną, obszerną salę, z wyściełanymi zieloną tkaniną miejscami dla posłów  i fotelem Marszałka. Z Sali Posiedzeń udaliśmy się wraz z przewodnikiem na dalsze zwiedzanie. Nasza pani przewodnik poprowadziła nas między innymi po Hallu Głównym, na którym znajduje się tablica upamiętniająca posłów II Rzeczypospolitej poległych  w czasie II wojny światowej. Bardzo podobało nam się miejsce na parlamentarnym korytarzu, gdzie dziennikarze czekają na polityków, aby przeprowadzać z nimi wywiady. Nasz pobyt w Sejmie uwieczniony został wspólnym zdjęciem. Po spotkaniu, pan poseł zaprosił uczestników wycieczki na obiad w jednej z sejmowych restauracji.

Dzięki uprzejmości  Pana Jarosława Rzepy wizyta  w Sejmie stała się doskonałą lekcją historii i patriotyzmu. Wzbogaciliśmy swoją wiedzę i wiadomości, a swoimi przeżyciami będziemy mogli dzielić się z innymi.

Warszawa ma wiele miejsc wartych zobaczenia, czasu było mało ale udało się odwiedzić starówkę, Grób Nieznanego Żołnierza, zobaczyć Pomnik Syreny warszawskiej i zrobić wspólne zdjęcie pod Kolumną Zygmunta czy Pałacem  Kultury i Nauki. 


26 września 26 września 32 218 Drukuj

Bądź na bieżąco

Telefon:

Adres:

Szkoła Podstawowa w Reptowie
Reptowo 96 A
73 - 108 Kobylanka
w. zachodniopomorskie

2015 - 2021 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne

do góry