loading...

10 listopada młodzież naszej szkoły pod opieką Pana Roberta udała się na warsztaty historyczno-poszukiwawcze pt. "Na tropie historii - przywróćmy godność bezimiennym", które prowadził Pan dr Andrzej Ossowki.

Warsztaty były zapowiedziane podczas naszego ostatniego spotkania z Panem Ossowskim, które odbyło się w naszej szkole w marcu 2017 r. (relacja z tego spotkania TUTAJ).

Dziś Pan Ossowski zabrał naszych uczniów w teren. Uczniowie udali się do lasu niedaleko Kobylanki, gdzie czekał już na nich Pan Ossowki, który zaprezentował sprzęt na jakim pracuje IPN w trakcie poszukiwań ofiar totalitaryzmu. Uczniowie mięli możliwość nie tylko zobaczyć ten wysoce specjalistyczny sprzęt, ale sami też mogli się wcielić w badaczy i przetestować możliwości w terenie.

Było to wyjątkowe wydarzenie, wyjątkowa lekcja historii współczesnej, zwłaszcza przeddzień Narodowego Święta Niepodległości. Dziękujemy Panu Marcinowi Lewickiemu z Urzędu Gminy Kobylanka, który był pomysłodawcą tych spotkań oraz Panu dr Andrzejowi Ossowskiemu, który w tak ciekawy sposób przedstawił nam swoją trudną pracę. Pracę przynoszącą nowe fakty, nowe ustalenia i przede wszystkim przybliżająca do tego co się w tamtych czasach działo w naszej Ojczyźnie.


12 listopada 2017r. 16 listopada 2017r. 30 730 Drukuj

Bądź na bieżąco

Telefon:

  • tel. / fax (91) 561 - 09 - 12

Adres:

Szkoła Podstawowa w Reptowie
Reptowo 96 A
73 - 108 Kobylanka
w. zachodniopomorskie

2015 - 2018 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne

do góry