loading...

Jak co roku, tak i teraz, 18 grudnia Ksiądz Arcybiskup Andrzej Dzięga wraz z Wojewodą i Marszałkiem województwa zachodniopomorskiego zaprosił samorządowców na wspolne kolędowanie i dzielenie się opłatkiem. Na zaproszenie Księdza Arcybiskupa, już po raz drugi, do seminarium przybyli uczniowie naszej szkoły, którzy swoim głosem poprzez śpiewanie kolęd wprowadzili zgromadzonych w świąteczny nastrój.

Na początku przedstawiciele władz samorządowych udali się na nabożeństwo do kościoła seminaryjnego, a następnie przesli do refektarza Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego w Szczecinie, gdzie czekały na nich zastawione stoły oraz opłatek. Na wstępie Ksiądz Arcybiskup przywitał wszystkich zgromadzonych, w sposób szczególny powitał uczniów z naszej szkoły oraz przedstawicieli ze szkoły średniej w Nowogardzie, którzy pomagali przy rozdawaniu opłatków i posiłku.

Po wspólnym kolędowaniu nadszedł czas na przemówienia i życzynie od władz naszego województwa. Przedstawiciele naszej sdzkoły wraz z Księdzem Proboszczem Pawłem Ostrowskim i Wójtem Gminy Kobylanka Panem Mirosławem Przysiwkiem złożyli Księdzu Arcybiskupowi życzenia świąteczne. Uczniowie ponaddto ofiarowali Gospodarzowi miejsca własnoręcznie zrobiony stroik na wigilijny stoł. W trakcie dzielenia się opłatkiem nasz chór wykonywał wiele polskich kolęd i pastorałek, za które uczniom dziękowali przybyli goście. 

odczas dzisiejszego spotkania odebraliśmy też Betlejemskie Światełko Pokoju, które przywieźliśmy ze sobą do Reptowa.

Zachęcamy do zapoznania się z relacjami z tego wydarzenia oraz do obejrzenia większej ilości zdjęć:

Telewizja Polska - Oddział Szczecin - tutaj

Radio Szczecin - tutaj

Głos Szczeciński - tutaj

 


19 grudnia 2017r. 19 grudnia 2017r. 30 736 Drukuj

Bądź na bieżąco

Telefon:

  • tel. / fax (91) 561 - 09 - 12

Adres:

Szkoła Podstawowa w Reptowie
Reptowo 96 A
73 - 108 Kobylanka
w. zachodniopomorskie

2015 - 2018 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne

do góry