Uczniowie klasy II to najlepsi czytelnicy w szkole, chętnie, często i z radością odwiedzają bibliotekę szkolną wraz ze swoją wychowawczynią p. Anną Kaszubską, która czuwa nad rozwojem czytelniczym swoich wychowanków.

„Zaczarowana zagroda” to lektura, którą ostatnio omawiała klasa II na zajęciach.  Dzieci zainteresowała opowieść o pracy polskich polarników badających pingwiny na wybrzeżu Antarktydy. Szczególnie jednak zafascynowały się mało znanymi ptakami jakimi są pingwiny. Po przeczytaniu książki już każdy wiedział dlaczego lodowa zagroda była zaczarowana i w jaki sposób sprytne pingwiny potrafiły się z niej wydostać. Zainspirowani opowieścią młodzi czytelnicy wykonali wspaniałe rysunki ilustrujące opowieść.

18 lutego 2018r. 18 lutego 2018r. 32 3489 Drukuj